Gniazdko Jelenia Góra

Mieszkanie czy też dom

Wiele ludzi stojących przed decyzją o swoim przyszłym zakwaterowaniu ma dylemat odnośnie wybór pomiędzy mieszkaniem a domem. Oba rozwiązania mają pozytywy, ale i minusy. Tak naprawdę to, na jakie wyjście się zdecydujemy zależeć musi od naszych wymagań a także preferencji.
Mieszkania są zwykle tańsze, ale równocześnie nieduże. Na domiar tego odbierają toszkę intymności przez to, że z co najmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tego przyczyny bardziej bezpieczni. Jeżeli mielibyśmy jakiś kłopot w mieszkaniu (awarię itp.) albo po prostu fatalnie się czuli, możemy liczyć na prędką pomoc któregoś z sąsiadów. Niekiedy nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to trzeba uznać za minus mieszkań. Nasza intymność jest wysoce obniżona. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale dodatkowo sami jesteśmy przez nich słyszani.
Dużym pozytywem mieszkań jest niemniej jednak to, że zazwyczaj (pomijając poniektóre kamienice) nie musimy troszczyć się o palenie w piecu. W okresie grzewczym ciepłe kaloryfery a także wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy zapłacić rachunków.
Domy natomiast to większa przestrzeń, która wiąże się z większą prywatnością. Równolegle jednak jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy indywidualnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym atutem takiego wyboru jest to, że z reguły w pakiecie zdobywamy podwórko, które będziemy mogli spożytkować według własnych potrzeb i upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to jednakże dodatkowo poboczne obowiązki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.