oczyszczanie biologiczne

Oczyszczalnie – jakie wybrać?

Obecnie dostatku i nieustannego rozwoju gospodarczego coraz częściej znaczącą sprawą staje się problem utylizacji wszelkiego typu odpadów. Choć komunalne kanalizacje są poprawnym rozwiązaniem nie znaczy to, że świat przestał domagać się alternatyw, jakie pozwolą utrzymać optymalny poziom rozwoju cywilizacji bez większych szkód dla przyrody.

Mieszkańcy bloków skazani są na korzystanie z usług funkcjonujących już komunalnych instalacji kanalizacyjnych, z których szczególnymi rurami ścieki odprowadzane są do publicznych oczyszczalni. W dalszym ciągu są jednak miejsca, do jakich takie systemy kanalizacji nie dochodzą, dając pole dla alternatyw.

I pośród nich mamy wiele rozwiązań. Chyba jednym z najpopularniejszych, choć obarczonych licznymi wadami, jest szambo. Jest także możliwość zorganizowania tzw. przydomowej oczyszczalni ścieków. Kiedy rozważamy zastosowanie takiego rozwiązania pojawia się jedno ważne pytanie, oczyszczalnia ekologiczna czy biologiczna?
oczyszczanie biologiczne
Oczyszczalnia ekologiczna, nazywana też drenażową, jest opcją zarówno ekonomiczną, jak i przyjazną dla środowiska. Wymaga jednak sporej ilości miejsca, z uwagi na nieodzowność instalacji rur drenujących, a więc angażuje w proces oczyszczania grunt. Dla małych powierzchni ,a także trudnych gruntów sprawdzą się lepiej biologiczne oczyszczalnie.Możliwość komentowania jest wyłączona.